Účasť našich študentov na projekte Mini-Erasmus

 

V dňoch 22. až 26. novembra 2015 sa vyše 500 stredoškolákov z celého Slovenska zúčastnilo projektu Mini-Erasmus na deviatich vysokých školách a univerzitách naprieč Slovenskom. Učiteľka našej školy – Mgr. Zuzana Čižmáriková do  projektu  zapojila  i troch  aktívnych študentov  našej školy -  Martinu Andrikovičovú (4. T), Barboru Almášiovu (4. T) a Patrika Valkoviča (4. F), ktorí sa na   vlastné oči pozreli na svoju potenciálnu budúcnosť -  konkrétne na fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov a na technickej fakulte na SPU v Nitre.

 

Mini-Erasmus je nový koncept vzdelávania, ktorý umožňuje študentom strednej školy na jeden týždeň navštíviť svoju vysnívanú univerzitu.

Stredoškoláci tak majú jedinečnú príležitosť zažiť na vlastnej koži realitu vysokoškolského života a to ešte predtým ako si podajú prihlášku.

 

 

 

 

 

Sme radi, že sme našim  pomohli otvoriť brány so sveta ich budúcnosti a nahliadli tak na reálny vysokoškolský proces a vyskúšali si život vysokoškoláka. Študenti sa zúčastňovali reálnych prednášok a seminárov a za cieľom rozšírenia ich obzorov bol pre nich rovnako pripravený  aj bohatý poobedný program v podobe konferencií a workshopov. Vďaka tomuto projektu majú oveľa LEPŠIE INFORMÁCIE o svojom budúcom štúdiu. Teraz vidia oveľa JASNEJŠIE, ako bude ich  život  vyzerať v NASLEDUJÚCICH rokoch.

 

Veríme, že sa im na projekte páčilo a  v budúcnosti sa budú môcť pýšiť vysokoškolským diplomom, ktorý získajú práve na spomínanej univerzite – SPU  v Nitre.

 

© 2016 SOŠ polytechnická Zlaté Moravce. All Rights Reserved. Spravuje Mgr. Miloš Horička